Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rifat Berisha - Boll E Mire Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


O boll e mir po del te lama
sytë e zezë o vetllat e gjana
per me t'pa boll fort po m'kana
o bukuri n'ty marak u bana

o hajt bre djal qka je ka m'thu e
s'ishe kan o jaran o per mu e
dje kem nejt sot ke kallzu
o kam desht qik per met lavdu e

o kam desht qik per met kallzu e
zanin pesh mori me ta qu e
me ta qu o zanin peshë
o se s'tka kush per jaranesh e

o jo s'tka kush per jaranesh e
gojen e vogel o dhamt e shpesh e
gushen bardh o ma bardh se bora
flokt e lshume o fjolla fjolla
oo m'dolen ment qiko po s'te mora


Ky tekst u dërgua nga Verim Blakaj

Rifat Berisha - Boll E Mire
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Boll E Mire".
3. Video është e këngës "Boll E Mire", por nuk këndohet nga Rifat Berisha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rifat Berisha:


Komente 0