Më mbaj mend (për 1 muaj)


Rifat Berisha - Milazim Mavraj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Milazim Mavraj".
3. Video është e këngës "Milazim Mavraj", por nuk këndohet nga Rifat Berisha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Rifat Berisha - Milazim Mavraj  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Ndiçma Kengen Moj Lahute"

Komente

Asnjë Koment

19/06/2014

2014-06-19T01:38:01+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Milazim Mavraj" kënduar nga Rifat Berisha.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Rifat Berisha i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Shkurte Fejza. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Hapi krahet shqipja e malit
dhe u nis ne fluturim
i rrembeu zemren djalit
ne Koshare qoj kushtrim
i rrembeu zemren djalit
ne Koshare qoj kushtrim

Nuk e la pa shku n'Kosov
ne Istog kam nje nishan
ne Pashtik miq edhe shok
edhe mallin n'Saradran

Ref 2:
Gjemon bjeshka e Koshares
n'krye t'trimav si bajrak
trim hero MILAZIM MAVRAJ
lirin ton pagoj me gjak

N'balla te luftes nder beteja
pa u trembur luftoj trimi
ma prin per fitore t'reja
mbi flamur kur dha betimin
na prin per fitore t'reja
mbi flamur kur dha betimin

Na u dridh rrasa e gurit
mori pushken MILAZIMI
bes e komb i kish flamuri
komandant hero AGIMI

Ref 4:
Gjemon bjeshka e Koshares
n'krye t'trimav si bajrak
trim hero MILAZIM MAVRAJ
lirin ton pagoj me gjakMë Shumë Këngë Nga Rifat Berisha:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë