A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Per Nënën

Me Fal Trendafil

Qpo te buzqeshin petalet
Trendafil bukurosh,
Si re te buta mbi male
Petalet qe me shohin prore
Me ngjyren roze
Si nper qepallat qumeshtore

Me fal o mik per ngrysjen
Time dhe dritherime...
Une do te tshoh dhe veren tjeter
Po kurr me syte e nenes sime.

- poezi nga Rifat Kukaj


- Poezia u dërgua nga Klara -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  26

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019