A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Trimërie

Avniut

Se'c na doli nga kjo peme rremi
Thote jam kenga nga Avni Rrustemi
Matane qete po shohim lisin
Por,krismat po e drishin Parisin

Esat Pasha fund e krye tradheti
Avniu gjyqin per te e kaperdine
As prokurori e deshmitare te nxime
Spo e zmbrapsin Aviun trim

U ta sulmoni sa te doni
Esati mori ate qe meritoi
Sepse e vrava pa paramendim
ne hakmarrje te popullit tim

- poezi nga Rifat Kukaj


- Poezia u dërgua nga Deshmitari -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019