A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Rifat Mulaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  3
  • Vendlindja:
  • Dobrune 
  • Mosha:
  • 52 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Rifat Mulaj është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike. Rifat Zenun Mulaj eshte lindur ne fshatin Dobrune te rrethit te Hasit. Ka prejardhje nga nje familje me tradita folklorike dhe qysh ne moshe te vogel ka qene i apasionuar pas çiftelise ku mesimet e para te kesaj vegle muzikore i ka marre nga xhaxhai i tij Islam Mulaj. Ka qene pjesemarres ne grupet artistike te shkollave ne te cilat ka studiuar qe nga shkolla fillore, e mesme dhe ne universitet. Ai eshte anetar i grupit artistik ne Sh. K. A Pjeter...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Përparim Brati

Behxhet Korpuzi

Beqir Gashi

Xhavit Vitia

Thoma Mahilaj

Ferdinant Bjanku

Dritan Jashari

Hysni Alushi

Xhavit Dedej

Gjeto Luca


Tags: Rifat Mulaj

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019