Tema: Poezi Për Babain

Te Dua Dhe Te Urrej

Mora nje leter dhe Fillova te shkruaj kete Poezi per ty, Jam ne Vetmi e hallin tim askush pervec Allahu-t nuk e din.

Ne Nje rresht do te shkruaj se sa Te dua, Kurse ne rreshtin tjeter se asniher nuk du syt me ty pa.Ehh… Sa shum t'kam dashur une ty dhe perseri kam mbetur ne vetmi.

Te dua ……..Te Urrej……Te dyja me jan bere njesoj edhe vendi yt ne zemren time filloj te ndryshoj. Po merr Ngjyren e zeze ty ne shpirtin tim sa here qe te shoh ti me sjell Pikellim.
Mendja Mendon Ndryshe , Zemra Flet Ndryshe……….
E Para Thot te Urrej, Kurse e Dyta thot Te Dua……….
Te Urrej sepse e ke merituar……
Por a Ia Vlen Te Te dua ????????
Kjo eshte nje Pyetje qe pergjigjen nuk e ka te lehte……
Nje Pyetje qe me mundon Shum…
Pergjigjja e kesaj Pyetje eshte me e thjesht sesa mendohet…..

Pergjigjja Quhet : Te dua dhe Te Urrej……….

- poezi nga Rijad Bajramali


- Poezia u dërgua nga Rijad -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  9