Më mbaj mend (për 1 muaj)

Riki Sllamniku - Maturant Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  7

vitet shpejt kaluan
koha po mbaron
kjo eshte ora fundit
bashk ne klasen ton

qaj moj zemra ime
qani syt e mi
kujtimet do te mbesin ne fotografi


sot jemi maturant,jemi maturant
kengen e kendojm
sot ne po derdhim lot
me lotet e zemres te festojm

asnjeher sdo jemi
pergjdo dit ne klas
me ska mungesa
qe dikur kem pas
pse nuk te tregova
asnje fjal sta thash
maturantja ime ne zemer tkam pas

sot jemi maturant,jemi maturant
kengen e kendojme
sot ne po derdhim lot
me lotet e zemeres te festojme


Ky tekst u dërgua nga tringgaRiki Sllamniku
Publikimi: 28/02/2017
Muzika: Vedat Lushtaku
Teksti: Besim Bunjaku
Orkestrimi: Vedat Lushtaku


Riki Sllamniku - Maturant
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Maturant".
3. Video është e këngës "Maturant", por nuk këndohet nga Riki Sllamniku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Riki Sllamniku:


Komente 0