Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rikthimi

Rikthimi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1
Këndon kryesisht: hip-hop

Rikthimi është grup artistësh i njohur. Grupi rikthimi perbehet nga 3 antar ata jon: Naim Fejzullahu, Arton Bunjaku dhe Xheladin Bajrami. Osht formuar ne vitin 2001 ku ne formimin e grupit rikthimi kan qen vetem Naimi dhe Artoni pastajj pass nje bashkpunimi te mir edhe ku kishin suksees me kongen. 'sonte ngoni hip hop' ata u bashkuan qe te tre me grupin e emrit rikthimi.Textet e grupit i bon dinus mc kurse per kompanimet dhe aranzhmanet dhe inqizimet i bejn te Artan Rexhepi kan marr disa qmime si psh.un polifest 2005 Vendin e pare un Nota fest 2004 vendin e par un kosova fest vendin e pare e shum eshum qmime te tjetra.

Në Prill 2005, Rikthimi marrin pjesë në Top Fest 2 me këngën "Per Ty Shoku Im".

Në Qershor 2005, Rikthimi marrin pjesë në PoliFest 2005 me këngën "100% Rikthim".

Në Prill 2006, Rikthimi marrin pjesë në Top Fest 3 me këngën "Angeline".

Në Nëntor 2006, Rikthimi marrin pjesë në Kënga Magjike 2006 me këngën "Albanians In The Club", në bashkëpunim me Big Man & Blerina.

Në Qershor 2008, Rikthimi & Papa Dino marrin pjesë në Polifest 2008 me këngën "Sonte S'ka Mu Nal".

Më datë 22 Gusht 2010, Rikthimi publikojnë videoklipin "Sonte Ngoni Hip Hop".

Më datë 11 Qershor 2011, Faruk Visoka publikojnë videoklipin "Make It Hot", në bashkëpunim me Rikthimi.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment


Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0