Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dy Yje

jane dy yje
qe qdo nate shendritin
jane dy yje
qe zemrat na i rritin

jan dy yje
qe e zbukurojn qiellin
jan dy yje
qe e tejkalojn henen e diellin
pa ketody yje sdo te egzistoja

keto dy yje
ndriqojnne zemren time
keto jan:nena
dhe mesuesja ime

- poezi nga Rilind


- Poezia u dërgua nga Rilind -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet