Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rilinda Velaj - Bera Dasem Tunda Fshane Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  22

NUSJA:
AMAN MOJ SHOQE AMAN
ME VJERREN GJEKE BELAN
MU POFTIS NJE VJERRE E KEQ
MBETA PENG E KESAJ JETE

VJERRA:
BERA DASEM TUNDA FSHANE
LUMJA UNE CNUSE KAM MARRE
KUR ME SHEHE I THERIN SYTE
E URT GATI SA SME MBYTE

NUSJA:
NUK PRITI TE DILTE JAVA
ME FLETE VJERRA MAJA MAJA
SME LA TME SHTOHEJ SEVDAJA
PO FILLOJ NGA SHAMATAJA

VJERRA:
NUSJA MOJ NUSJA
THOTE VJERREN SE DUA

NUSJA:
VJERRA MOJ VJERRA
THOTE SE SBENE E REJA
ZBENE E REJA

VJERRA:
LLAPAQENE ASHIQARE
MJERE KUSH MA BERI PESHQESH
TAMAM SI MUSHKA XANXARE
MA KA BERE DJALIN SY LESHE

NUSJA:
THASHE SE KUR TE VETE NUSE
DO GJEJE NJE VJERRE PA HUQE
ME MIRE MOJ PA BURRE FARE
SE SA ME TY TELENDARE

VJERRA:
ME MIRE TE ISHA PA SY
SE SA NJE NUSE SI TY

NUSJA:
ME MIRE TME ISH THYER KEMBA
SE SA ME TY VJERRE BRENDA

VJERRA:NUSJA MOJ NUSJA
THOTE VJERREN SE DUA

NUSJA:
VJERRA MOJ VJERRA
THOTE SE ZBENE E REJA(2X)
ZBENE E REJA

VJERRA:
ME JEP NJE UJE MOJ NUSE

NUSJA:MERRE VETE PRAPA E KE
NUK KAM KOHE TE JAPE DHE UJE
SE E KAM SHTEPIN RREMUJE

NUSJA:
U BUBU SE CU CMENDA

VJERRA:
CKE MOJ NUS CA TE BERE

NUSJA:
I FUTE TURINJTE BRENDA
ME ËSHTË NEVERITUR SHTEMA

VJERRA:
NUSJA MOJ NUSJA
THOTE VJERREN SE DUA

NUSJA:
VJERRA MOJ VJERRA
THOT SE ZBENE E REJA(2X)
ZBENE E REJA


Ky tekst u dërgua nga  deskabibaRilinda Velaj
Publikimi: 24/04/2010
Muzika: Adrian Hila
Video Produksioni: MAX Production
Teksti: Populli
Klarinet: Shaban CelaRilinda Velaj - Bera Dasem Tunda Fshane
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Bera Dasem Tunda Fshane".
3. Video është e këngës "Bera Dasem Tunda Fshane", por nuk këndohet nga Rilinda Velaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rilinda Velaj:


Komente 0