Rina Hajrullahu
Rina Hajrullahu
Rina Hajrullahu
  • Vendlindja:
  • Prishtinë Kosovë
  • Mosha:
  • 18 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 11 Tetor 2004
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♎ Peshorja
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Rina Hajrullahu është poete. Rina Hajrullahu ka lindur në Prishtinë ka prej ardhje nga Metvexha. Ajo është një shkrimtare jo dhe shumë e njohur e cila shkruan poezi,ese dhe tregime për fëmijë. Pasioni i saj është muzika dhe piktura.Ajo kur të rritet dëshiron të bëhet një shkrimtare. Ajo vijon mësimet në shkollën fillore "Emin Duraku". Lëndët të cilat Rina pëlqen më shumë janë Gjuha shqipe,Muzika dhe Biologjia. Rina është vajza e piktores së njohur Vlora Hajrullahu dhe fotografit Afrim Hajrullahu. Poetja e preferuar e Rinaa është Daniele Stele dhe Adelina Mamaqi.

Rina shpesh kohën e lirë e kalon në bibliotekë duke lexuar dhe duke luajtur futboll. Këngëtarja e preferuar e Rinas eshte Laura Esquivel dhe Elina Duni.Aktorja e preferuar është Anisa Ismaili, Karolina Gaitan dhe Nesilhan Atagul.Sporti i preferuar Futbolli. Ajo po ashtu është motra e lojtarit të klubit "2 korriku" Lum Hajrullahu. Rina ndjek kurs privat të kantos dhe pianos qe pesë vite. Ajo po ashtu shkon në kursin e notit "STEP" dhe në kurs privat të matematikës. Rina merret dhe me sportin e karates dhe me artet marciale.Pasioni i saj është kërcimi modern dhe baleti.Ajo ka dhe një mace në shtëpi me emrin TOTO. Ushqimi i saj i preferuar është "fasulja në tavë"kurse ëmbëlsira e saj e preferuar është Sutliashii dhe Zerdeja.

Rina në vitin 2014 ka qenë ambasadore e femijeve dhe ka marr pjese ne Kosovo vision Kontest. Rina po ashtu ka dhe kanal personal në YouTube.

» Dërgo Korrigjime »

» Poezitë »Komente 0