Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rinor Murati
  • Vendlindja:
  • Lipjan 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 20 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 23 Gusht 2000
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♌ Luani
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  34

Rinor Murati është shkrimtar. Ka përfunduar shkollën e mesme në Gjimnazin "Hasan Nahi" në Prishtinë. Tani do të vazhdojë studimet në Universitetin e Prishtines "Hasan Prishtina", Fakulteti Filozofik - Departamenti i Shkencave Politike dhe në Kolegjin AAB, drejtimi Gjuhë dhe Letërsi Angleze.

Rinori është një i ri mjaft aktiv në vendin ku edhe jeton. Shumicën e kohës e lirë,i'a kushton vullnetarizmit. Është kryetar i Kuvendit të Rinjve të Lipjanit dhe vullnetar në shumë organizata joqeveritare, në Kosovë.

Gjithashtu, Rinori me shkrime merret qysh nga klasa e parë.Në prag të botimit ka një libër me mbi 100 poezi dhe një roman, të cilat presim t'i botojë së shpejti.

» Dërgo Korrigjime »

» Poezitë »

Komente

Asnjë Koment

Profili

Snapchat

Shto profile

të tjeraKomente mbi këtë artist