A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  973
  • Emri i Vërtetë:
  • Rita Sahatçiu
  • Vendlindja:
  • Prishtine 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Angli 
  • Mosha:
  • 28 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Rita Ora është një këngëtare shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe R&B. Rita Ora Lindi ne Prishtine, Prinderit e saj u zhvendosen ne Londer kur ajo ishte e porsalindur dhe motra e saj Elena vetem dy vjeç. Ajo ka dhe nje vella me emrin Doni i cili eshte shtatembedhjete vjeç. Ai tani meson ne Holande. Ajo mesoi dhe u diplomua ne St Charles Catholic Sixth Nga Kolegji. Ajo filloi te kendoje ne moshen 14 vjeçare. Paraqitja me e mire e saj si aktore eshte ne UK TV shfaqja The Brief dhe filmi Spivs. Ne 2009, Rita ka kapur v...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

3 🔥🔥

Profili

Twitter

Faqja

Zyrtare

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtare

Phoenix (2018)

O.R.A. (2012)


» Dërgo Një Këngë »

Let You Love Me
Ritual
R.I.P.
Girls
For You
New Look
Anywhere
Coming Home
Only Want You
Black Widow


Përkthime (9)


Artistë Të Ngjashëm:

Anjeza Shahini

Ava Max

Rona Nishliu

Zanfina

Argjentina Ramosaj

Dhurata Ahmetaj

Linda Halimi

Nora Istrefi

Era Istrefi

Vesa Luma


Tags: Rita Ora, Rita Ora Sahatçiu,, Rita Ora Sahatciu

Rita Ora në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019