Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ritfolk - Hija Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Me ndjenjat jam ulur në dhomë, e bisedoj
Ato janë dashuruar me ty
unë nuk i besoj
Me hile trëndafilash dimri
që çelin mbi re, të krahasojnë
Si harqe ylberësh ku duart
rreth flokve të tu duan të qëndrojnë
Mbi udhët e fletës time
fillojnë të vrapojnë
dhe tingujt nga pas po i ndjekin
Unë për një cast ndaloj
të gjith më shikojnë
dhe nisin e presin
u them po shkoj
Hey, ta takoj.

Nga duart e ëndrrës të marr
nga yjet e ftohtë
Mbi krahët e mija të mbaj
nga ëndrra të mbroj
Rreth tëje ndjenjat e mija
dhe tingujt e lasht
një herazi thon
Ky djal që ju shihni pranë
ka shekuj me rradhë
që ju kërkon

Harroemi në brigje prekjesh
Në këngë vetëtimash
Në dete të artë buzeqeshjesh
ecim mbi perla vargjesh
Në majat e lira
ku vetëm një zë është dëgjuar
Hey hey jam dashuruar

Harroemi në brigje prekjesh
Në këngë vetetimash
Në dete të artë buzëqeshjesh
ecim mbi perla vargjesh
Në majat e lira
ku vetëm një zë është dëgjuar
Hey hey jam dashuruar
Ritfolk
Publikimi: 07/06/2011


Ritfolk - Hija
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Hija".
3. Video është e këngës "Hija", por nuk këndohet nga Ritfolk.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ritfolk:


Komente 0