Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ritfolk - Une Ketu Jam Prape (Mikja Ime) Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

kur ti te ndihesh keq
kur nata te vije drejt teje
dhe shkelqimi kur te largohet nga syte e tu
trishtimi te zbrese tek ti
per jeten e nje femije
dhe djajte e dites ty te te friksojne
ather eja tek une
mbylli syte edhe me perqafo
gjithcka iken larg
dhe mbetemi vetem ne te dy ne kete bote
kur vjen me buze ne gaz
dijejt te rrijne perqark
dhe era ndalon kur ti i kalon pran
ather eja tek un mbylli syt edhe me perqafo
gjithcka iken larg
mbetemi vetem ne
kur vetmia pran te vjen
dhe trishtimi lotin gjen
un ketu jam prap mikja ime
kur vjen me buze ne gaz
dhe gjithcka ndalon ne cast
une ketu jam prap mikja ime
kur ti te ndihesh keq
dhe netet te vijne drejt teje
dhe erat te ndalojn kur i kalon pran
ather eja tek une mbylli syt edhe me perqafo
gjithcka iken larg
dhe mbetemi vetem ne
kur vetmia prane te vjen
dhe trishtimi lotin gjen
un ketu jam prap mikja ime
kur vjen me buze ne gaz
dhe gjithcka ndalon nje cast
une ketu jam prap mikja ime
engjejt po kendojne
kan zbritur ketu ne toke
per ty


Ky tekst u dërgua nga AndiRitfolk
Publikimi: 08/06/2011


Ritfolk - Une Ketu Jam Prape (Mikja Ime)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Une Ketu Jam Prape (Mikja Ime)".
3. Video është e këngës "Une Ketu Jam Prape (Mikja Ime)", por nuk këndohet nga Ritfolk.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ritfolk:


Komente 0