Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ritmi I Rruges - Obsesion (Feat. Besnik Qaka)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Besniku:
Obsesion
Kjo fjale çdo gje tregon
E di qe veq nje gje e dua
Qe ti te jesh me mua

Memli:
Po e filloj kete tregim prej edhe aty ku ja nisi
Prej nenit 1 edhe 2 a 3 te statusit t'partis
Ne periferi te Prishtines diku n'maje te Germis
Atje ku marrin fund perrallat e dashuris.

Arberi:
Dhe loja nis nje-mi-nje me pak muzik
Vetura nje-nder-nje parkuar, te gjitha dritat fik
Muhabet per shkoll aty nuk behet me siguri
As per pun e dallavere, as per problemet qe i ki

Memli:
Kalo andej naten, e sheh per çka po behet fjal
Veq t'lutem vet i dyti se ndryshe mendt munen met dal
Vetura te parkuara ne skaj te rruges çdo 10 hapa
I sheh tek levizin majt djatht para dhe prapa

Arberi:
Per inati t'hasmit gjeje edhe ti aty nje vend
Me nje qellim ne mend, mos meno per tjeter sen
Nata le te jete sonte shtepia jote e dyt
Ngjarja zhvillohet vet ti ske nevoj me e lodh kryt

Besniku:
Obsesion
Kjo fjale çdo gje tregon
E di qe veq nje gje e dua
Qe ti te jesh me mua

Memli:
24 or ne dit, evident osht nje problem
Obligim kryesor i femrave osht me i shashtris djemt
Edhe doren n'zemer boll po ju shkon per dore kjo pun
Per me ju ra msysh (?) po shyqyr zoti po i run

Arberi:
Sidomos kur t'del veres, perveq qe t'pervlon nxeti
Aparatin e EKG mir osht me pas me veti
Ose kardiologun nje tavoline me larg se ti
Se osht veshtir zemra me perballu gjith at bukuri

Memli:
Na pshtun antenat satelitore per secilin nga 2 cop
Fjala e fundit e modes te na vjen para se me shku n`Europ
E tani ku mos me eksplodu sikur bomb atomike
Kur i sheh ato pak harrna ne trupin e cilesdo qike

Arberi:
Nuk kan faj se ka ndrru bota, tash veres ma nxet po bohet
Dimri spo ka shum bor, dhe prap mir po jetohet
Kur ska femra ska jet, kete as topi se luan
Keshtu ka qene e shkruar, ti duam dhe te na duan

Besniku:
Obsesion
Kjo fjale çdo gje tregon
E di qe veq nje gje e dua
Qe ti te jesh me mua

Memli:
Me fol ka t'del shpirti femrat shum jon zbukuru
Taman me ta vertetu qe pa to smundemi me jetu
Kjo gje vlen edhe per mu se un ato shum i du
Dhe para se me perfundu disa prej tyre du me ti tregu

Per shembull:
Besa dhe Shpresa, Hana dhe Gresa
Vlora, Miranda, Albina, Agnesa
Rudina, Blerina, Tina, Kaltrina
Rina e Djellza, Anisa, Etrina
Jehona, Edona, Nora, Valbona
Anita, Edita, Aida, Enita
Zana, Brikena e Aferdita
Eranda, Saranda, Ardita, Erita
Ketu pa dyshim bon pjes edhe Arta
Jeta, Fatbardha, Elida, Ezjarrta
Dita, Monika, Burbuqja, Diana
Linda, Arnisa e Gentiana.

Memli:
Khu, jo bre djal me nis mi permen krejt na nxen sabahi.

Besniku:
Obsesion
Kjo fjale çdo gje na tregon
E di qe veq nje gje e dua
Qe ti te jesh me mua

Obsesion
Kjo fjale çdo gje tregon
E di qe veq nje fjal e dua
Qe ti te jesh me mua (x2).

JM06


Ky tekst u dërgua nga Jm06Ritmi I Rruges
Featuring: Besnik Qaka
Publikimi: 01/12/2002


Ritmi I Rruges - Obsesion
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Obsesion".
3. Video është e këngës "Obsesion", por nuk këndohet nga Ritmi I Rruges.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ritmi I Rruges:


Komente 0