Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ritmi I Rruges - Ankthi Im Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Yo, yo, yo

This goes out to all you mutherf**king under-table dealers playing balls
with my life and my land.
It's my playground, so I don't need your stinking diplomacy,
stabbing knives behind my back.
Who the f**k is you to decide about my fate?
You can't tell me how to live my life or who to live it with?
It's my life! It's my land! And you are my nightmare!
So, check it out.

Një natë e re derisa tmerri vazhdon
Mllefi shpirtin ma shtërngon
Nuk më lejon të dal jashtë
Nga kornizat e kësaj loje të ndyrë
Që nuk dua ta luaj me rregulla të huaja
S'më duhen përrallat e juaja
Se unë e di, çdo fjalë e juaj shkruhet me porosi
Me mjaft zero në çek ju blej të gjithëve po të dua
Por ju kurrë me asgjë s'mund t'më bleni mua

Me dredhitë e juaja jetoj mbi njëqind vjet
Por shpirti im i lodhur më mëshirë nga ju nuk pret
Se kjo tokë nuk është fushë eksperimentesh politike
E jeta ime s'është veç numër për statistikë diplomatike
Se e njoh fytyrën tuaj të vërtetë
Dhe aktrimi i juaj tani më duket i zbehtë
Unë nuk jam agresiv, ky formulim është gabim
Por për dallim prej jush, unë e mbroj nderin tim

Ky është ankthi im e kam dhuratë prej jush
Por nuk më zbraps ky trishtim
Për pajtimin tuaj me tmerrin që e përjetoj
Vetëm mallkim prodhoj.

Ky është ankthi im e kam dhuratë prej jush
Por nuk më zbraps ky trishtim
Për pajtimin tuaj me tmerrin që e përjetoj
Vetëm mallkim prodhoj.

Tregimi vazhdon me të njejtin ton
Se me njerëz sikur ju unë nuk kam bonton
Kështu e kërkon puna ime sot
Shpirti më dhemb, por sytë e mi nuk dijnë për lot
AK-47, shifra ime, mos harro
Pra mos u mundo, të më ndalësh nuk mundesh, mos u mashtro (Joooo)
Rregullat e mia luhen në fushën time
Unë mund të gaboj shume, ty ti lejoj dy gabime

Se në lojën time vetëm unë fitoj
Me lodrën time automatike planet do t'ua shkatërroj
Le t'më dënojë ligji i juaj, që për mua është i huaj
Nuk më bën të vuaj dhembja, por do t'vuajnë fëmijët tuaj
Deri n'amshim, do ti përcjellë trishtimi im
Degjenerim le të shijojnë, le të jetojnë në mashtrim
Ndoshta e kuptojnë se mllefi im nuk tejkalohet
Dhe në jetë çdo krim i bërë, herëdokurë ndëshkohet

Ky është ankthi im e kam dhuratë prej jush
Por nuk më zbraps ky trishtim
Për pajtimin tuaj
Me tmerrin që e përjetoj
Vetëm mallkim prodhoj

Ky është ankthi im e kam dhuratë prej jush
Por nuk më zbraps ky trishtim
Për pajtimin tuaj
Me tmerrin që e përjetoj
Vetëm mallkim prodhoj

I wanna say some words in your language, too
Not more than two, the words that I have is "f**k you" –Yes, f**k you,
for your opened eyes that don't see
I don't need your justice, only God can judge me
So stop –
being my nightmare!
Even though we're not equal, at least play fair
I'm a peaceful man, but my peace has got a border
So if you don't want my peace, I'll screw up your new world order

I made my decision
I'm on a supreme mission
Not a politician with a fiction
Just a hungry man for a normal living life
But your treatment cuts my chances
Like with a knife

I made my decision
I'm on a supreme mission
Not a politician with a fiction
Just a hungry man for a normal living life
But your treatment cuts my chances
Like with a knife

Ky është ankthi im e kam dhuratë prej jush
Por nuk më zbraps ky trishtim
Për pajtimin tuaj
Me tmerrin që e përjetoj
Vetëm mallkim prodhoj.

Ky është ankthi im e kam dhuratë prej jush
Por nuk më zbraps ky trishtim
Për pajtimin tuaj
Me tmerrin që e përjetoj
Vetëm mallkim prodhoj...


Ky tekst u dërgua nga Redi364

Ritmi I Rruges - Ankthi Im
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ankthi Im".
3. Video është e këngës "Ankthi Im", por nuk këndohet nga Ritmi I Rruges.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ritmi I Rruges:


Komente 0