Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ritmi I Rruges - Junkerat Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  3

Memli
hahah ritmi i rruges
edhe nje tem e leht por e nxeht
2 - 3 fjal per njerzit qe e
kan keqkuptu evropen
ameriken edhe shek 21
per njerzit qe niher kan
bo hop e tani kan kcy e
kan ra n'mut
ata jan shum cool edhe funky ata jan junky..

Ku kuku per mu krejt
jankerat pesh kokan qu
e pom shajn mu
ja kan nis mem kritiku
pse i kom kritiku
pse nuk i du
se ju kom than qe nuk kan tru
pom thojn papak
katundar e selak
edhe bal um kan thon
po thojn qe kom lind shum von
krejt po menojn qe
jom shum permas
njani mtha lop
pse un nuk drogiratna nuk pasna me hi n'Europ

Arbri--
Krejt fuck be njeri e sistemi shum underground
nale repin edhe lshoje "ministri of sound"
se sonte dojna me chill out edhe me "get high"
djali narkoman e baba i shkret po pin qaj

Memli - -
Jom bo marak se as homo-seksualat nuk po na dojn
ritmi i rruges jan katunar kan nis e po thojn
qe n'bofsha veq mi njoft se cilt jon
kom me jau pre at senin edhe ndor ka me jau dhan
se ky vend nuk osht tash e as kurr sosht kan
vend i degjenerimit qe ata i thojn revolucion seksual
jo jo ky eshte vetem nje çrregullim mental
te cilit ritmi rruges i pari i tha ndal.

Refren
Ku kuku per mu..
Ku Kuku per mu...
Ku kuku per mu..
Ku Kuku per mu..2x

Memli:
Ku je be njeri.

Arbri:
Erdha un perseri
deshta met vet diqka pak marihuana mos ki
ose speed ose ekstazi ose trodona
se shum po mi kona po i perbi sikur bombona.

Memli
Bre tu q*** nana me shkije a pot doket qe tka hije.

Arbri
Ah i mir je ti shum i mir per plumb alltie
se nuk i duhesh kurrgjo kti veni as ksaj shoqerie
ti je veq nje kriminel je nji helmus i femijeve.

Memli--
E ne jemi ritmi i rruges qe jau permenim emrat
jemi qata papakat per te cilet ju folin femrat
e tani zemrat ju lshojn se e dini qe ato na dojn
e prej sikletit qe skini qka boni lypni shpetim te trodoni
edhe te drogiratum na kritikoni me arsyetime banale
me kapacitetet e juja minimale intelektuale
derisa ne vazhdojm dhe saher luftojm fitojm
5000 gigaherz shpejtsia me te cilen sulmojm.

Arbri
Shkurt e shqip se me neve ska verc merc
edhe pak dit kan met per firmen droga comerc
se çifti jon tripin mat mir ka me jau sjell
shum high keni mu kon keni me fluturu ne qiell.

Refren
Ku kuku per mu..
Ku Kuku per mu...
Ku kuku per mu..
Ku Kuku per mu..2x

Memli
Edhe shum e shum sene po kam qef me jau tregu
sa her qe ju shoh ja nis trupi me mu kru
se me ba afer mem kalu nuk muj me jau ndi eren
flliqnia ju ka mlu 2 her lani per tan veren.

Arbri
O ska lidhje se ju jeni cool be njeri
veq un po tregoj shum thjesht qka o jankeri
njeri i kompleksuar pa kurrfar vlere njerezore
totalisht i degjeneruar ne menyren bashkohore.

Memli
Perndryshe pse ka kaq shum ne mesin tuaj
debilla qe me zor dojn me u ba te huaj
dhe ju vjen turp se jan shqiptar
dhe e ndajn popullin ton ne qytetar dhe katunar.

Arbri
Si s'ju vjen turp pas gjithe asaj tragjedie
ju jeni te vetmit qe folet qe rrini me shkije
e hani e pini e drogirateni bashk me ta
e ata qe na shliruan dini veq me i sha.

Memli
Edhe diqka tju them kete here para se t'mbaroj
me kete qka thash asgje nuk perfundoj
se un kurr se fshehi doren gurin kur e gjuaj
dhe po ju them se ky eshte fillimi i fundit tuaj.

Refren
Ku kuku per mu..
Ku Kuku per mu...
Ku kuku per mu..
Ku Kuku per mu..2x

Memli
Aha si gjithmon edhe tash jemi zeri i milionave
zeri i arsyes qe kulerat ja kan bo ban
edhe diqka per junkerat
mos e shkruani ne balle qe konsumoni droge
neve nuk na intereson injoranca juaj
krejt qka ju meritoni jon kta 5-6 minuta shkoll
edhe pse ju moti keni ra prej provimit
ju jeni semundje e kesaj shoqerie
por shyqyr qe ka ilaqe te ndryshme
ne jemi nje prej tyre
birat e minjve nuk ju kryejne pune
askush s'mund tju ndihmoj se si keni ndihmu vetes
ju nuk jeni perjashtim se rregullat jon edhe per juve
SHIHEMI NE DITEN E GJYKIMIT!


Ky tekst u dërgua nga Besfort Shaqiri TerpezaliaRitmi I Rruges
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/2002


Ritmi I Rruges - Junkerat
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Junkerat".
3. Video është e këngës "Junkerat", por nuk këndohet nga Ritmi I Rruges.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ritmi I Rruges:


Komente 1