Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ritmi I Rruges - Rrug Pa Kthim Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Edhe një natë e zeze mbi qiellin e Prishtines rra plot yje lart por nje erresir qe kur se kisha pa me pare askund,ndoshta pse vdekja therriste e mori te ri atehere kur me se paku e priste.
Ate nate me shok te gjith dolem bashk dhe cdo gje ishte ne regull deri ne ate cast kur je papak i pir dru u versul ne mu mem mshu fort per nje femen qe moti kisha punu.
Shoku im me nderhy qe punen ta qetesoj,por ky nuk merrke vesh dhe problemi filloj e vazhdoj nje tollovi qe kurr se kisha pare ata tri katerdhjet e vec 4 ishim na,
Me shufra te hekurta,thika zingjir e cka tjeter jo,nuk dihej kush pi mshon kujna pshtjellim i madh u ba atehere ne at rremuj aq te madhe asgje tjter nuk di vetem nje plumb alltije papritmas u ndi..
Qetesi ne at vend ndalem edhe une me shok kthej koken te shikoj dhe shoh shokun tim en toke,te gjith ikin e e un vrapoj qe ti afrohem pran,po kot afrohem se mikun e jetes mua ma vran dhe shpirti me qan kur e shoh gjakun nga goja duke i dal e lus te me flas po smund ta thot asni fjal,dikush nga larg me perqesh e un si i qartur bertas flas me zotin po nuk me degjon kot e therras ma morri shokun e shkroi tshkonte ne ket menyr e kur et shohesh jeten aj mori nej i paftyr..

Tani je ne rruge pa kthim por gjithmone do te jetosh...(2X)

Edhe nje her edhe nej nene me te zeza e veshur vajton djalin e sa qe e humbi pa faj pa pershendetjen e fundit u nis ne rrugen pa fund nuk e pa as nenen e shkret qe e rriti me aq mund...
Dhe as une smund ta shikoj ate ne syte e saj me lot se e shoh se aty shkruan djalin e humba kot dhe kot mundohem qe te dashuren e tij ta qetsoj por nuk mundem as veten time ta ngushlloj
Me mijera mijera njerez e percjellin funerralin e percjellin per se fundmi shoku nipin nipi djalin qe udhetoj nga kjo jete nje te re per te filluar ne varret e dragodanit pergjithmon ka per te pushuar.
Pse te shkoj kaq shpejt kjo nuk asht e drejt vetem 17 vjet i kishte ene shume i ri ishte 6 milion menyra te vdekjes e aj nga plumbi te vdes viktim e krimit qe po jeton ne ket mes
une do te pres dhe me ty ne zemer do te jetoj,do te kujtoj dhe ket kenge ty po te kendoj dhe te tjerve te mendojn t'hapin syte e tshikojn se kjo jete asht shume e shkurt nese nuk dijme ta jetojm

tani je ne rruge pa kthim po gjithmon do te jetosh...(2x)

Kujtimet per ty gjithmon do te jetojn me mua se te deshta si vella dhe ende te dua edhe pse je aq larg prej meje ky kujtim sme len rahat me kujtohen ato dite kur kishim edhe fat
Kujtoj kohen e femijeris kur luanim ter diten por koha e veshtir na e shpejtoj rriten dhe kur u rritem ishimm shok te gjith e banim meze dallavere mejker kujtoje edhe kur kur jemi rre.
Edhe kur tpaten rre tzit nshpi kur tpata cu baba jot kur tpa tpergjakun gati u pat tranu,kujtoj hajgaret qe i benim sikur gjith te rrit e at nate te vitit te ri kur ishim krejt te pir.
Ne kohen tone me femna me dy shoqe kur kalonim hala pa ja nis mire cysh mu nda me to mendonim dhe cdo qeter perkujtoj i mbyllur krejt ne vetmi por ti je larg prej meje i mbyllur ne at burg te zi.
Te qoft i leht dhe une mbi nje dite dhe une do te vi ne parajs te te takoj dhe doren fort te ta shtrengoj se malli me ka marr shume cdo nat te shoh por ne gjum deri atehere fle i qete ne te perjetshmen jete...

tani je ne rruge pa kthim
por gjithmon do tjetosh (3X)


Ky tekst u dërgua nga Besmir Luma

Ritmi I Rruges - Rrug Pa Kthim
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rrug Pa Kthim".
3. Video është e këngës "Rrug Pa Kthim", por nuk këndohet nga Ritmi I Rruges.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ritmi I Rruges:


Komente 0