Më mbaj mend (për 1 muaj)


Grupi Riza Cerova - Kenge Per Riza Ceroven
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kenge Per Riza Ceroven".
3. Video është e këngës "Kenge Per Riza Ceroven", por nuk këndohet nga Grupi Riza Cerova.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Grupi Riza Cerova - Kenge Per Riza Ceroven  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  6

Këngë e albumit:

"Xhevahiret E Jugut"

Këngë e albumit:

"Albumi 1"

Komente

Asnjë Koment

30/01/2014

2014-01-30T13:04:26+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kenge Per Riza Ceroven" kënduar nga Grupi Riza Cerova.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Grupi Riza Cerova i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Artur Memollari. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Te guret e qames
takova Rizane
ore me sy e shikova
ore lotet sec me rane

ne qafe te kulma kulmakut
kaloj per matane
me sy e shikova
ore lotet sec me rane

o Riza Cerova more
malli cna ka marre
me sy e shikova
ore lotet sec me rane

vajti ne zaloshnje more
pyeti per dyqane
me sy e shikova
ore lotet sec me rane

dyqani i zolloshjes more
rrethuar me xhandane
me sy e shikova
ore lotet sec me rane

o Riza Cerova more
malli cna ka marre
me sy e shikova
ore lotet sec me rane

e nxorri pake paketen
u dha nga nje cigare
me sy e shikova
ore lotet sec me rane

ndizeni bre bu bre burra
se jemi shqiptare
me sy e shikovs
ore lotet sec me rane

o Riza Skrapari more
malli cna ka mmare
me sy e shikova
ore lotet sec me raneMë Shumë Këngë Nga Grupi Riza Cerova:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë