Më mbaj mend (për 1 muaj)

Riza Selimi - Malli I Qiftelis Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Po e kendoj nje kange te vjeter
Ne nje kohe te re,ne nje koh te re
Mi kujton vuajtjet e nenes burrela n'muze
Ma shume djers se uje n'burrel
Por me shpirt te bardh
Qysh si prite oj nane mej pa
Ditet qe kan ardh,ditet qe kan ardh

M'beshtetur per burrel t'nanes
Rrin nje qifteli ,rrin nje qifteli
Du me marr prej mallit t'babes
Mej vu tela t'ri,mej vu tela t'ri
Burrel edhe qifteli sod po du mej nda
Burrelen me lan n'muze quftelis mej ra

Me pake buk e me shume vujtje
E kujtoj ate jet
Por dashnin e asaj kohe
Kurr ma s'kem me gjet
EPublikimi: 23/10/2012


Më Shumë Këngë Nga Riza Selimi:


Komente 0


Riza Selimi - Malli I Qiftelis
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Malli I Qiftelis".
3. Video është e këngës "Malli I Qiftelis", por nuk këndohet nga Riza Selimi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.