Më mbaj mend (për 1 muaj)

Riza Selimi & Fadil Osmani - Shkoj Rinia Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Sa shume vite mbeta ne gurbet
Shkoj rina koha shkon shume shpjet
Sot kam ardh fort me ka marr malli
Per vendlindje kangen nuk e nali

Mir se erdhe more shoku jem
Vitet shkuan s'eshte sikur ateher
Skishim halle kjo eshte e verteta
Tash secili me gajlet e veta

Eja dalim sonte zbashku me shoqni
Si dikur kur ishime te ri
Let jehon kanga gajlet i harrojna
Se kjo nante kjo nate eshte e jona

Eshte ma ndryshe kur je ne gyrbet
Nga niher harron veten krejt
Te merr malli per kohen e vjeter
Dhe per njerzit qe i don ma teper

Te kuptoj more shoku jem
Knaqu sonte veq per hatrin tem
Fjalte mira mbesin ne kete jete
Azgje tjeter n'kete jet sna ka mbet

Refereni
Eja dalim sonte zbashku me shoqni
Si dikur kur ishime te ri
Let jehon kanga gajlet i harrojna
Se kjo nante kjo nate eshte e jona


Riza Selimi & Fadil Osmani - Shkoj Rinia
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shkoj Rinia".
3. Video është e këngës "Shkoj Rinia", por nuk këndohet nga Riza Selimi & Fadil Osmani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Riza Selimi:


Komente 0