Më mbaj mend (për 1 muaj)

Riza Selimi - Oj Kosove Kurr Se Ndale Luften Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Moj Kosovë kurr se ndale luften

O moj Kosovë kurrë se ndale luften
Djem prej djepi shtove pushkën
O Kosovarja femis me pi lënge baruti i dha për gji
O dhe barut i dha per bukë o kange i këndoj kur i ra në luftë

Ref;
Neper shekuj neper vite, ti gjithmon ishe stoike
Amnet ne naj ke lane besë t’pa besit mos mej dhanë

O vret e pret sot serbiaku
O prap Kosovë oh të mbuloj gjaku
O me trimni poj tregon botës, oh kurr Kosovë ti nuk m’poshtesh
O kurr Kosova kurren e kurrit nuk ja ndrron ngjyren Flamurit

Ref;
Neper shekuj neper vite, ti gjithmon ishe stoike
Amnet ne naj ke lane besë t’pa besit mos mej dhanë
Riza Selimi
Publikimi: 17/02/2016


Riza Selimi - Oj Kosove Kurr Se Ndale Luften
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Oj Kosove Kurr Se Ndale Luften".
3. Video është e këngës "Oj Kosove Kurr Se Ndale Luften", por nuk këndohet nga Riza Selimi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Riza Selimi:


Komente 0