Më mbaj mend (për 1 muaj)

Riza Selimi & Fadil Osmani - T'ia Themi Kangës Vëlla Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

T’kam pas shoke te jetes e t’kam dasht si vëlla
Moti vella je shkue moti s’jemi pa
Kangt qe i knojshim bashk tash po i kenojm vetë
Ti poj knon n’Kosove une poj knoj n’gurbet

Hajde more vella e n’gurbet mos rri
Bashk kem knu t’robnum bashk do t’knojm n’liri

Moti vella je shkue e moti m’ke lane
Rruga e gurbetit a kish kthim n’kete an
Oda e qiftelia kurr s’naj bajn hallall
Pa knu edhe n’gzime qyshkem knue n’hallë

Kur do t’vi ore vella
Mos t’gjetsha n’hallë t’vejter
Lumë qe n aka ardh n’Kosove nje dit tjeter

Mue ne Kosove e ty ne gyrbet
Kenege e re or vella or vella po na pret
Se zemra qka ka kenga e kallxon
Lum qe shkoj o vella ajo kohe e rend


Riza Selimi & Fadil Osmani - T'ia Themi Kangës Vëlla
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "T'ia Themi Kangës Vëlla".
3. Video është e këngës "T'ia Themi Kangës Vëlla", por nuk këndohet nga Riza Selimi & Fadil Osmani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Riza Selimi:


Komente 0