Më mbaj mend (për 1 muaj)

Riza Selimi - Lot Dhe Shprese Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2 / Votuan:  1

Kur priti Prishtina lule e Pranver
Dora gjakatare na ra derë më derë
Na tha i pari t'mramin mrena mos me prit
Naj lan sofren shtruet e n'rrugë na ka qit

Dikush me fmi n'dore dikush n'krah n'doj plak
Dikush dath e desh dikush lare ne gjake
Dikush nis per Bllace dikush per Gollake
                 II
Por vallu per vllaun gjindet per dite v'shtir
Mka prit Ilirida qysh s'behet me mire
Mka prit me fjale zemre hej qoft faqe bardh
Ke lene shpien tende n'shpi tende ke ardh

Hiq mos ja baj vesin as shtrojes as mlojes
Bashk kemi me nda dhe buken e gojes
Mos mbaj ves per djalin qe s'din ku t'ka mbet
Dhasht zoti t'eshte gjalle shpejt kemi me gjete
                III
Tuj pyt per djalin temin ken do qe takoj
Njeqind lajme n'dite e asnje nisoj
Dikush e kam pa dikush se kam pa
Dikush thote eshte gjalle dikush thote eshte vra

Pa gjume e pa shpres tre muaj ishin t'gjata
Nga fundi i botes vjen telefonata
Nuk e di per ty kush je a ku je
Por djalin ne Bllac shnosh e mir e ke
                        IV
Mora rruge te gjate tuj lyp djalin time
N'terr ma njofti zanin mu hodh n'perqafim
Pas kti perqafimi o goja fjal nuk thot
Ktu maron rrefimi ktu gjith fillojn lote

Kush mbet e kush shkoj zoti i past ne mshir
Dora gjakatare kurr mos past nje t'mire
Ajo dhimbje jona me qate koft
Trishtim me kujtu e kurr mos meu harru.
Riza Selimi
Publikimi: 19/12/2021


Riza Selimi - Lot Dhe Shprese
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lot Dhe Shprese".
3. Video është e këngës "Lot Dhe Shprese", por nuk këndohet nga Riza Selimi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Riza Selimi:


Komente 0