Më mbaj mend (për 1 muaj)

Riza Selimi - Gjurmet E Kohes Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  1

Po e knoj ni kange te vjeter
Me nje kohe te re
Mi kujton vutjet e Nenes
Burrela n'Muze
Ma shume djers se uje n'burrel
Por me shpirt te bardhe
Qysh si prite oj Nane mej pa
Ditet qe kane ardhe

M'beshtetur per burrel t'Nanes
M'rrin nje qifteli
Du me mar prej mallit t'Babes
Mej vnu tela t'ri
Burrel dhe qifteli
Sot po du mej nda
Burrelen me lan n'Muze
Qiftelis du mej ra

Me pak buke e me shume vuajtje
E kujtoj ate jete
Por dashnin e asaj kohe
Kurr ma skem me gjete
Riza Selimi
Publikimi: 19/12/2021
Teksti: Milaim Islami
Orkestrimi: Hysni Klinaku


Riza Selimi - Gjurmet E Kohes
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gjurmet E Kohes".
3. Video është e këngës "Gjurmet E Kohes", por nuk këndohet nga Riza Selimi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Riza Selimi:


Komente 0