Më mbaj mend (për 1 muaj)

Riza Selimi - Kenge Per Deshmorin Rrahman Murati Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  1

Kur Kosova lshon kushtrim
Jehon male e jehon fushe
Si rrufe zgjohet nje Trime
Barut pushken e ka mbush
Fare e vjeter bime e re
Une jame lis rritur n'Gollak
Trup e dege mu me mi pre
Prej nje rrenje ngritem prap

Ne turtura m'shkoj nje jete
Trupi rjepur lkura m'ra
Nje damar gjall ne m'pas met
Sherrin shkau ka me ma pa

REF:
Krismat e Pranveres lshon ushtimen shpati shpatit
Z'duron t'hujt te pragu i deres
Pushka e Rrahman Murtatit

Veq kur bjeshka merr qetsi
Dhe ni pushk i ndalet zani
Qonu thirrni gjithe lavdi
Ra deshmor Rrahman Murati
II
Pushken n'faqe sot e pshteta
Thumb per thumb me ty meu mat
Qyre shka qysh sillet jeta
Tash as une s'jam duar that
Erdhi dita dhe per mua
Ne Prekoc e ne Marec
Se i gjall ti ndash pshtue
As ni hap para mos me hec

Keshtu trimat armt i ngjeshin
N'vi te frontit t'paret dalin
Bashk me trim Rrahim Gerbeshin
Gjakatarve u n'dalin hapin

Ref
Riza Selimi
Publikimi: 19/05/2022
Muzika: Riza Selimi
Teksti: Milaim Islami
Orkestrimi: Labinot Mezini
Çifteli: Fatmir Makolli
Video Produksioni: Valon StudioRiza Selimi - Kenge Per Deshmorin Rrahman Murati
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kenge Per Deshmorin Rrahman Murati".
3. Video është e këngës "Kenge Per Deshmorin Rrahman Murati", por nuk këndohet nga Riza Selimi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Riza Selimi:


Komente 0