Më mbaj mend (për 1 muaj)

Riza Selimi - Pavarsia Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Pavarsia
Nje zë i fort vjen nga Shqiperia
Me fatë t’qoft Kosovë Pavarsia
Me gryk pushke djem ke linde
O gjaku yte oj Kosovë m’rrite

Mos ma hjek o prej koke plisin
Se ty t’kem o rraj qe man Lisin
Nuse t’shejt o n’kulla t’lirise
O t’kem frangji o me syrin pishe

Gure themel o n’ate kala t’Vores
O gjaku yte o nderi i Kosoves
Gjak Dardani s’shuhet kurre
O ty Kosove o t’kem vetë flamure

Shumë furtuna oj ke ba balle
O per Prishtinë edhe për Tirane
Tremi vjet o po ma skuq token
O mej bashku o bijat me loken
Riza Selimi
Publikimi: 22/07/2022
Muzika: Riza Selimi
Teksti: Ismajl Fazliu
Orkestrimi: M&D StudioRiza Selimi - Pavarsia
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pavarsia".
3. Video është e këngës "Pavarsia", por nuk këndohet nga Riza Selimi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Riza Selimi:


Komente 0