Më mbaj mend (për 1 muaj)


Roderika Ukelli - This Is Me
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "This Is Me".
3. Video është e këngës "This Is Me", por nuk këndohet nga Roderika Ukelli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Roderika Ukelli - This Is Me Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  53

Këngë e albumit:

"Roderika"

Komente

12 🔥

01/12/2012

2012-11-30T23:00:00+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "This Is Me" kënduar nga Roderika Ukelli.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 2 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
2

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Demi Lovato - This Is Me

I've always been the kind of girl
that hide my face
so afraid to tell the world
what i've got to say

But i have this dreaM
Right inside of me
im gonna let it show,its time
to let you know,to let you know

Chorus
This is real,this is me
im excatly where im supposed to be,
now gonna let the light
Shine on meee,
Now I found who i am,
theres no way to hold it in,
No more hiding who i wanna be
THIS IS MEE...

Do you know what its like?
to feel so in the dark,
to dream about a life,
where you're the shining star,
Even thought it seems,
like its too far away,
I have to believe..in myself,
it's the only wayyyy...,

Chorus

This is real,this is me
im excatly where im supposed to be,
now gonna let the light
Shine on meee,
Now I found who i am,
theres no way to hold it in,
No more hiding who i wanna be
THIS IS MEE...

Joe:

You're the voice i hear inside my head,
the reason that im singing
i need to find you
I gotta find you
You're the missing piece i need,
For the heart inside of me,
I need to find you,
I Gotta find you...

Chorus

This is real,this is me
im excatly where im supposed to be,
now gonna let the light
Shine on meee,
Now I found who i am,
theres no way to hold it in,
No more hiding who i wanna be
THIS IS MEE...

Demi Lovato & Joe Jonas - This Is Me

I've always been the kind of girl
That hid my face
So afraid to tell the world
What I've got to say
But I had this dream
Bright inside of me
I'm going to let it show
It's time
To let you know
To let you know

This is the real, this is me
I'm exactly where I'm supposed to be now
Gonna let the light
Shine on me
Now I've found
Who I am
There's no way to hold it in
No more hiding who I want to be
This is me

Do you know what it's like to feel so in the dark
To dream about a life where you're the shining star
Even though it seems
Like it's to far away
I have to believe in myself
It's the only way

This is the real, this is me
I'm exactly where I'm supposed to be now
Gonna let the light
Shine on me
Now I've found
Who I am
There's no way to hold it in
No more hiding who I want to be
This is me

You're the voice I hear inside my head
The reason that I'm singing
I need to find you
I gotta find you
You're the missing piece I need
The song inside of me
I need to find you
I gotta find you
This is the real, this is me
I'm exactly where I'm supposed to be now
Gonna let the light
Shine on me
Now I've found who I am
There's no way to hold it in
No more hiding who I want to be

This is me
You're the missing piece I need
The song inside of me
This is me
You're the voice I hear inside my head
The reason that I'm singing

Now I found who I am
There's no way to hold it in
No more hiding who I want to be
This is me

Avril Lavigne - This Is Me

You get so nervous every time I touch your hand,
But boy I'm just tryin to tell you I really care,
But I'm not like her she just tries to dare,
Without thinkin
But every time I say whats wrong
You just turn away
Thinkin of that every day
I just wanna know if you
Even f*ckin cared for me,or the things I do

[chorus]
Why should you be askin is that you,
You know I'm gonna do what I usually do,
Think what to say then blow it for you
Why do you always wanna know
If this is me
Without askin me
Don't know if its the truth or a lie
Can't even tell between day and night
But this is me

I just look like shit cuz of tears that refuse to dry
Still I'm askin myself why
He just keeps on tellin me
He doesn't believe meh
I'm still safe
But if he doesn't know then why am I goin nearly crazy...

[chorus]
Don't think I'm a pretty young girl from pretty ol state
Thinkin of you I'll just havta wait
I'm still a'thinkin about you,and about me
What am I gonna do I'm going crazy

This is me dont be fooled by those imatates
I'm not leaving I'm in the same state
Only blame me for my mistakes
This-is-me.
Më Shumë Këngë Nga Roderika Ukelli:


Komente mbi këtë këngë


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet