Më mbaj mend (për 1 muaj)


Roderika Ukelli - Liri

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Liri".
3. Video është e këngës "Liri", por nuk këndohet nga Roderika Ukelli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Roderika Ukelli - Liri  (Feat. Korab Shaqiri)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  57

Komente

6 🔥

Featuring

Korab Shaqiri

21/02/2013

2013-02-21T12:53:55+00:00Roderika:
Mbi strufkën e shembur ku fjeta
mbi buzët që presin të qelin
mbi fushat e mia të blerta
ty emrin ta shkruaj.

Korabi:
Në zilet e vogla me ngjyra
mbi hënën e mbytur lumenjëve
në ballin e vashës më të bukur
ty emrin ta shkruaj

Roderika:
Mbi fletët e mia shkollore
mbi qerdhet e zogjve të barit
mbi rërën mbi pemën mbi retë
ty emrin ta shkruaj.
Mbi gjitha fletët e shkruara
mbi gjitha fletët e bardha
mbi gurin, mbi gjakun, mbi hirin
ty emrin ta shkruaj.

Korabi:
Mbi ëndrrat e mia të arta
mbi armët e larta të trimave
mbi kurorën e mbretërve të thinjur
ty emrin ta shkruaj.
Hoo... Mbi mrekullitë e netëve verore
mbi bukën e bardhë të drekës
mbi stinët ku zinë fejesat
ty emrin ta shkruaj.

Roderika & Korabi:
Për hir të pushtetit të marrë
të një fjale filloj përsëri
të marrë jetë, të marrë jetë.
Kam lindur të njihemi bashkë
me emrin tënd të thërras
Liri... Liri...

Roderika:
Mbi fletët e mia shkollore
mbi qerdhet e zogjve të barit
mbi rërën mbi pemën mbi renë
ty emrin ta shkruaj.
Mbi gjitha fletët e shkruara
mbi gjitha fletët e bardha
mbi gurin, mbi gjakun. mbi hirin
ty emrin ta shkruaj.

Korabi:
Mbi ëndrrat e mia të arta
mbi armët e larta të trimave
mbi kurorën e mbretërve të thinjur
ty emrin ta shkruaj.
Hoo... Mbi mrekullitë e netëve verore
mbi bukën e bardhë të drekës
mbi stinët ku zinë fejesat
ty emrin ta shkruaj.

Roderika & Korabi:
Mbi shkumën e bardhë të reve
mbi ballin e djersë rrufeje
mbi shiun e dendur që bie
ty emrin ta shkruaj.
Mbi fusha e horizonte
mbi krahët e zogjëve të qiellit
mbi majën e malit të qmendur
ty emrin ta shkruaj.
Liri... Liri... O Liri...


Ky tekst u dërgua nga Leonora
Më Shumë Këngë Nga Roderika Ukelli:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet