Më mbaj mend (për 1 muaj)


Roderika Ukelli - Endrra E Roderikes
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Endrra E Roderikes".
3. Video është e këngës "Endrra E Roderikes", por nuk këndohet nga Roderika Ukelli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Roderika Ukelli - Endrra E Roderikes Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  11

Komente

Asnjë Koment

21/02/2013

2013-02-21T12:37:15+01:00u nisa rrug me marr
me kali e gomar
sanqo panqo tri me flet
shokt i kam vertet
nuk due mu hidhrrue
mir jom kom tregue
se kur hidh doren haj medet
sdi qka ba as vet opaa

hotra hotra rrug e mbar
njerin qajt e princa mar
hecim rrug bugishtret
a ka sefa mat mir
dhe qdo kush me pershendet
rrug tu nxhat jeta mir me flet
ku me mar me kuxue
dikush mu mu hidhrue

2x
pa prit e pa kujtu
ne rrug u fizashtue
ni zjap i zi me dy brri
nuk dojke hiq me ni

aaa

hu hu qka mo na fshti i po thom ik
lesho rrugen se ta qon ma mir iiik tash ikk opppa

shpejt e thirra sanqo panqo
une e kom syltim
a ti them pij xjapit zi
te ndalin dy luftim
sanqo panqo foli
shpejt qiligi ne vend
a qe esht i mend shpret
cjapit rrugen ja leshon

2x aaaaaaaaaauuuuuuuu fqar gabimi
sa shummm jemi hudhtrue
por rruga jon esht raku
me falni kemi gabu

2x
me erdh xhyna prej cjapit
nuk deshta mu hidhrrue
se kur hidh doren haj medet
nuk di qka boj as vet

nisa rrug me mar
me kali e gomar
sanqo panqo tri me flet
shokt i kam te vertet


Ky tekst u dërgua nga liridona-top
Më Shumë Këngë Nga Roderika Ukelli:


Komente mbi këtë këngë