Më mbaj mend (për 1 muaj)


Roderika Ukelli - Gjyshi Dhe Gjyshja

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gjyshi Dhe Gjyshja".
3. Video është e këngës "Gjyshi Dhe Gjyshja", por nuk këndohet nga Roderika Ukelli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Roderika Ukelli - Gjyshi Dhe Gjyshja  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  12

Pjesëmarrëse në

Vihuela Fest 2014

Komente

Asnjë Koment

02/05/2014

2014-05-02T10:48:26+00:00Lumi i lumi ai,
Qe e mesuan te jete me zemer luani
I lumi ai, qe me kohe i thane
Njeriu eshte i vogel por mund te jete i madh

Lufto per vete
Tjeret mos i pengo
Cka mbjell e korre
Fal e dashuro

Jeni ilaqet e mia
Jeni krejt femijeria
Udherrefyes ne udhekryqe
Gjysh edhe Gjyshe

Jeni, jeni syzet e mia
Per boten roze pa te keqija
Krahet nga ju e kembet nga une
Ju dua shume shume

Lumi, i lumi ai
Idhujt e vet qe s'i kerkon ne internet
Gjyshin e Gjyshen ne shtepi i ka
Mesimet e jetes i merr nga ata

Lufto per vete
Tjeret mos i pengo
Cka mbjell e korre
Fal e dashuro

Jeni ilaqet e mia
Jeni krejt femijeria
Udherrefyes ne udhekryqe
Gjysh edhe Gjyshe

Jeni, jeni syzet e mia
Per boten roze pa te keqija
Krahet nga ju e kembet nga une
Ju dua shume shume
( tararatarareo tarataratarareo tarataratarareo yeah yeah x3 )

Jeni ilaqet e mia
Jeni krejt femijeria
Udherrefyes ne udhekryqe
Gjysh edhe Gjyshe

Jeni, jeni syzet e mia
Per boten roze pa te keqija
Krahet nga ju e kembet nga une
Ju dua shume shume

Ju dua shume shume
Ju dua shume shume
Ju dua shume shume
Ju dua shume shume


Ky tekst u dërgua nga Roderika
Më Shumë Këngë Nga Roderika Ukelli:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet