Më mbaj mend (për 1 muaj)

Romario Xhaferri

Romario Xhaferri
  • Vendlindja:
  • Lushnje 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 27 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 27 Prill 1994
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♉ Demi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.5 / Votuan:  4

Romario Xhaferri është poet. Romario Xhaferri eshte nje shkrimtar i ri Shqiptar. Studion per filozofi ne Universitetin e Tiranes.Eshte autor i vellimit poetik "Melodi Trishtimi".
Eshte fitues i cmimit Aiitc 2011 per krijimtarine me te larte ne moshat e reja,Fitues i cmimit te dyte I dhene nga Organizata "New Vision" per poezine me te mire me poezine "Bote Daltonike" ne projektin e librit "Ne Nentor" dhe Nderimi me certifikate vleresimi per poezine me te mire nga Bashkia e Kavajes me poezine "Bote Daltonike".Fitues i konkursit letrar organizuar nga Revista "Pa Fokus" me poezine "Belle".

» Dërgo Korrigjime »

» Poezitë »

Komente

1


Komente 1