Më mbaj mend (për 1 muaj)


Romina Aliaj - Emigrante E Diaspore
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Emigrante E Diaspore".
3. Video është e këngës "Emigrante E Diaspore", por nuk këndohet nga Romina Aliaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Romina Aliaj - Emigrante E Diaspore  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  1

Muzika & Orkestrimi:

Rino Boci

Muzika:

Romina Aliaj

Komente

Asnjë Koment

13/11/2020

2020-11-13T15:00:24+00:00Mire se vjen ti o vella,
Mire se vjen dhe ti moj moter,
Ne atdhe mikpritje ka,
Nga Saranda gjer ne Shkoder!

Nga Kosova ne bregdet,
Nga Ilirida ne Vlore,
Kemi nje gjuhe e nje bese,
Zoti vete ka vene dore!...

REFRENI :
Emigrant e Diaspore,
Sa bukur ecen tradita,
Vallja jone vallja jone
djem vajzat si drita!

Ne cdo kohe Nena ju pret,
Ju pret Nene Shqiperia,
me liqen lum edhe det
S’gjeta si viset e mija!

Muzika: Rino Boci & Romina Aliaj
Orkestrimi: Rino Boci

Më Shumë Këngë Nga Romina Aliaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë