Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Ron Rexhi
  • Vendlindja:
  • Gjilan 
  • Mosha:
  • 27 Vjeç
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.8 / Votuan:  29

Ron Rexhi është këngëtar i njohur. Reperi qe eshte duke bere revolucion ne rep - muziken e kosoves, eshte Ron Rexhi. Kenga e tij 'Zoti eshte i madh' ne te cilen ai shpreh ndjenjat personale, edhe pse pat perpjekje te mos te transmetohet ia ka arritur qellimit. ''Une e kam ndjer obligim me shpreh ate ngjarje qe, fatkeqsisht, me ka ndodhur mua, por edhe shum femijeve te tjer ne bote. Kjo eshte kenga e pare qe kam realizuar ne gjuhen shqipe. Me vjen mire qe ka pasur sukses te madh, kuptim dhe mesazh shume te mire per te gjithe prinderit'' thot reperi, i cili qe 8 vjet jeton ne londer me nenen dhe me dy motrat. Vijon mesimet ne shkollen Business, ne Richmond Upon Thames College. Merret me muzik dhe gjithashtu luan futboll.

AUTOBIOGRAFI:
"Me shkrime te teksteve muzikore kam filluar qe ne moshen 13 vjeqare, kurse me kendim ne moshen 14 vjeqe. Inspirimi im me i madh ka ardh prej filmin ''8 Mile''
ku Eminemi e pershkrun jeten e vet dhe perdor talentin qe e ka ne rep muzik per te shprehur dhimbjen e jetes se tij. Me ka len pershtypje, sepse duke pare at film, e pash veten se edhe mund te shpreh dhembjen time."

Ne fillim nuk e kam pasur perkrahjen e familjes.Duke e pare si nje te ardhme jo te mire per mua, shum tekste qe i kam pas shkruar nena mi ka shqyer, duke me thene "Kto nuk jan per ty" . Mirpo pas nje kohe e ka verejtur qe me te vertet kam talent per hip-hop dhe qe nga ajo kohe kam perkrahjen e maksimale nga familja ime ne londer dhe ajo ne gjilan.

Afer 40 kenge i kam realizuar ne studion time.Kater kenge i kam ne gjuhen shqipe dhe 36 ne gjuhen angleze. Arsyja qe nuk kam realizuar kenge shqip me teper eshte se jam rritur jasht kosoves dhe te shprehurit ne gjuhen shqipe ka qen veshtiresi per mua. Tekstet i shkruaj vet, ndersa muziken e kengeve i kam nga K-Master infinit Records, Taulant Hasani dhe Taulant Kastrati. Punoj me disa produksione te Londres si "Lemar Records". "Powestation Records" dhe "Platinum Ent".

Deri tash kam bere vetem nje videoklip ndersa nje tjeter e kam afer perfundimit.
Kengen qe e kam realizuar me videoklip eshte ''Zoti eshte i Madh'' e kam realizuar ne londer te ''Plusgrade'' dhe ne gjilan te ''VideoArt''. Per kete kengen kam pasur kercenime permes internetit dhe telefonit.Shum njerz me te degjuar kete kenge, jan munduar me gjdo kusht qe mos te transmetohet ne televizione dhe radio por kenga prapseprap eshte bere e kerkuar dhe e pelqyer nga publiku.

Më datë 5 Qershor 2008, Ron Rexhi publikon videoklipin "Zoti ështe I Madh". Me këtë këngë, Ron Rexhi merr pjesë në VFM 2009 në vitin 2009.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

5Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet