Më mbaj mend (për 1 muaj)


Rona Nishliu - Se Vetem Zemra Flet Sakte  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  30

Komente

Asnjë Koment

07/09/2013

2013-09-07T11:23:39+00:00dhe zemra e re dashuron
nuk pyet moshe e as vite
ne bank te shkolles nis por smbaron
te meson te dashuron
pak durim vetpermbajtje n'ket mesim
se ti mund ta ruash nga cdo shperthim
kujdesss zemra jote eshte e vlefshme
ne jeten ton vec e mira mbetet kujtim eejj
gjithmon ne fund do ket nje zgjidhje jepi kuptim

sa gabim

sot nje shpull neser grusht
sesht ngadhnjim fundja fjala gjithmon eshte shpetim
vetem hape sot zemren dhe lere zemren tende vet te flas(2)

se vetem zemra flet sakt
se vetem zemra flet zemra flet sakt

sa te ri e plot zjarr
njeri tjetrit cfar ti thon me par
ti thon qe duhen a qe druajn si te marr
prandaj duaje dhe ruaje fali vetem ngrohtesi
cfar baze ka nje xhelozi
ne ditet e dy shpirtrave te rii

ne jeten ton vec e mira mbetet kujtim
gjithmon ne fund do ket nje zgjidhje jepi kuptim

sa gabim

sot nje shpull neser grusht seshte ngadhnjim
fundja fjala gjithmon eshte shpetim
vetem hape sot zemren dhe lere zemren tende vet te flas x(2)

ne jeten ton vec e mira vec e mira mbetet
vec e mira mbetet kujtim
gjithmon ne fund do ket nje zgjidhjee jepi kuptim

sot nje shpull neser grusht sesht ngadhnjim
fundja fjala gjithmon eshte shpetim
vetem hape sot zemren dhe lere zemren tende vet te flas


Ky tekst u dërgua nga anisaAkordet:

Dm Gm
dhe zemra e re dashuron
Gm
nuk pyet moshe e as vite
A
ne bank te shkolles nis por smbaron
te meson
Dm
te dashuron
Gm A
pak durim vetpermbajtje n'ket mesim
Dm Gm
se ti mund ta ruash nga cdo shperthim
A
kujdesss zemra jote eshte e vlefshme
F Dm
ne jeten ton vec e mira mbetet kujtim eejj
Gm
gjithmon ne fund do ket nje zgjidhje
A
jepi kuptim
Dm
sa gabim
Dm
sot nje shpull neser grusht
Gm
sesht ngadhnjim fundja fjala gjithmon
A
eshte shpetim F
vetem hape sot zemren dhe lere zemren
C
tende vet te flas(2)
Gm A
se vetem zemra flet sakt
Gm A Dm
se vetem zemra flet zemra flet sakt
Gm A
sa te ri e plot zjarr
njeri tjetrit cfar ti thon me par
Dm Gm A
ti thon qe duhen a qe druajn si te marr
Dm Gm A
prandaj duaje dhe ruaje fali vetem ngrohtesi
Dm Gm
cfar baze ka nje xhelozi
A
ne ditet e dy shpirtrave te rii

F Dm
ne jeten ton vec e mira mbetet kujtim
Gm
gjithmon ne fund do ket nje zgjidhje
A
Jepi kuptim

Dm
sa gabim
Dm
sot nje shpull neser grusht seshte
Gm
ngadhnjim A
fundja fjala gjithmon eshte shpetim
A F
vetem hape sot zemren dhe lere zemren
C Dm
tende vet te flas x(2)
Dm Gm
ne jeten ton vec e mira vec e mira mbetet
A Dm
vec e mira mbetet kujtim
Dm Gm A
gjithmon ne fund do ket nje zgjidhjee
F C Dm
jepi kuptim
Dm
sot nje shpull neser grusht sesht
Gm
ngadhnjim A
fundja fjala gjithmon eshte shpetim
F
vetem hape sot zemren dhe lere zemren
C Dm
tende vet te flas


Më Shumë Këngë Nga Rona Nishliu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet