Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rona Nishliu - Nji Lule  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Me Motive Tonat"

Komente

Asnjë Koment

28/11/2015

2015-11-28T17:23:28+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Nji Lule" kënduar nga Rona Nishliu.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Rona Nishliu i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Mak. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Kur syt’ e tu,
sa here qe me shofin,
plot gaz dhe jet’,
ma mbushin zemren time,
oh zemren qe askujt,
s’ja kam dhuruar,
veq syrit tend te zi,
me dor’ te shkruar.

Rrezitem qe ne krah te mi,
te derdhesh,
ty afer te te kem,
per ter’ jeten,
dhe asgje ne bot’,
un’ s’do te dua,
veq syrit tend te zi,
qe hap per mu’,
ah, zemer ty te kam,
e tjeter s’du.

Nje dite vjeshte,
ti mua me qeshe,
do t’mbet kujtim,
per mua ne kujtime,
plot gaz dhe heshtje,
ti me dashurove,
dhe andesisht,
ti ah me perqafove.

Per jet’ s’mund t’i harroj,
gjestet e tua,
se ti ke zemren,
ma ke skllavezuar,
per ty, o vash’,
un’ po gezohem,
o shpirt, o zemer,
jeta ime je.Më Shumë Këngë Nga Rona Nishliu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet