Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rona Nishliu Quartet - Mallëngjimi  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Pjesëmarrëse në

Netët E Klipit Shqiptar 20

Komente

Asnjë Koment

10/04/2019

2019-04-10T06:00:05+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Mallëngjimi" kënduar nga Rona Nishliu Quartet.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Rona Nishliu Quartet i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga VZ. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Kit art e kena teper nalt
S'jena ni moti, haveri yt pej veni larg
Po me menje teper ngat, 24/7 çdo sahat
Dashnia jem per ty jo nuk ka afat (o)

O veni jem kuq e zi
U silla n'4 anë, po nuk gjeta sikur ti
Sikur malet e Sharrit, ato fijet e barit
Shqipe, 1 plis n'kry i ka hije çdo Shqiptarit (Aha)

Me zemër çiftelia, n'shpirt Shqiptaria
I lirë si me kon e madhe Iliria (yea)
Xhamadani Via Via (yea)
E sa e madhe o Shqipnia (ey)

[REF. Muharrem Qena:]
O Sharr o baba im
Gërmi pushimi im
Adriatiku im
Tash vetëm po ju kujtoj

Autokton n'tokë tonë jena kon hon-e-don
Kuq e Zi deri n'dhe, flamuri jo nuk ndrron
Flamuri le t'valon si shqiponjet nëper bjeshkë
E zani jon nuk hesht, jem kahere tu qu pesh

Me zemër tu buzqesh shqipe
Krenarinë me 2 krena shipe
Ma tvertetit hala knena shqipe
O veni jem Dem-baba-dem

T'lutna maj kta fërkem
Ruj ato vasha, e rriti ata djem
Se bjeshkt mu mi kan nem
Historinë shkru ma kan me rren
Dej sa malet mi kan dhez zjerm (aha)

Me zemër çiftelia, n'shpirt Shqiptaria
I lirë si me kon e madhe Iliria (yea)
Xhamadani Via Via (yea)
E sa e madhe o Shqipnia (ey)

[REF. Muharrem Qena:]
O Sharr o baba im
Gërmi pushimi im
Adriatiku im
Tash vetëm po ju kujtojMë Shumë Këngë Nga Rona Nishliu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet