Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ronaldo Mesuli - K'tu Ju Pret Mirdita Ime Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  27

Hajde pra le t'bin tupanat
ku bashkojne valen dy Fanat
Fani madh e Fani vogel
ktu po i prin valles me loder
Ktu e gjen sofren per mik
n'brigjet Fanit der n'Rrubik
Perlat,Dom Gjegjan,,Selit
oooo cdo konak me nje tradite

Nji tradite si cdo shqiptar nga Domgjoni n'Kacinar,Reps,Orosh e bjeshk't e Spacit
Prej Rresheni n'zemer t'Lacit
Ju pret kanga burimore
vallja bukur mirditore
Si pulbardhat n'fluturime ooo
ktu ju pret Mirdita ime

Niset vallja si ortek
prej n'bisak e ne Prosek
Krah per krah po i merr me veti
n'valle G'ziqi dhe kashnjeti
Vallja jone ashte ma e mira
Reps Blinisht Tarazhi e Thirra
E ksaj vallje na i prin Kthella ooo
madheshtore si Munella

Shoqnon vallen ni zamare
Kimez,Mesul e Kalivare
Vallja n'Malaj si n’taban
Fushars,Lajthiz edhe Gojan
Hajde pra te gjithe ne valle
le ta bajmë dasmen e madhe
Ktu n'Mirdite gjen bujarine oooooo
do ta ftojme n'valle Shqiprine


Ky tekst u dërgua nga Sara PerdukaRonaldo Mesuli
Publikimi: 08/05/2019
Muzika: Gramoz Kozeli
Video Produksioni: Four Infinit Production


Ronaldo Mesuli - K'tu Ju Pret Mirdita Ime
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "K'tu Ju Pret Mirdita Ime".
3. Video është e këngës "K'tu Ju Pret Mirdita Ime", por nuk këndohet nga Ronaldo Mesuli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ronaldo Mesuli:


Komente 0