Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nuk kemi video për këtë këngë.

Ronela Hajati - Aventura
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Aventura".
3. Video është e këngës "Aventura", por nuk këndohet nga Ronela Hajati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Ronela Hajati - Aventura Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Muzika & Teksti:

Ronela Hajati

Këngë e albumit:

"Rron (Part 1)"

Komente

Asnjë Koment

01/05/2021

2021-05-01T17:00:01+00:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Aventura" kënduar nga Ronela Hajati.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 0 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
0

DËRGO TEKSTIN

Muzika: Ronela Hajati
Teksti: Ronela Hajati

Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Armend Ademi - Aventura

REF:
A po t’kujtohen aventurat?
E tash shumë je ti ka m’mungon
Ti kisha kthy unë aventurat
E nëse ti mu m’don, mu m’don
Let me be your Mami Linda

A po t’kujtohen aventurat?
N’trupin tem kur flejshe Mi Vida
E tash shumë je ti ka m’mungon
E sot krejt bosh pom duket dita që linda

Ti kisha kthy unë aventurat
Ti thoje botës kjo është e imja
E nëse ti mu m’don, mu m’don
Let me be your Mami Linda

S’kisha mujt me t’pa me tjetër
Kjo po m’munon
T’kisha mujt me ta jep jetën
A po t’mjafton?

Kom gabu t’a kom thy zemrën
Se meriton
S’po du mo me t’pas larg vetit
A po m’kupton?

Po du shumë me ty
S’po di qa ke n’kry
Veç po du ti me mu kthy
Të jem prapë me ty
Të zgjohem me ty
Dhe një herë të jemi të dy [x2]

REF:
A po t’kujtohen aventurat?
E tash shumë je ti ka m’mungon
Ti kisha kthy unë aventurat
E nëse ti mu m’don, mu m’don
Let me be your Mami Linda
Www.Artshefi.com

Ti kisha kthy unë aventurat
Ti thoje botës kjo është e imja
E nëse ti mu m’don, mu m’don
Let me be your Mami Linda

S’kisha mujt me t’pa me tjetër
Kjo po m’munon
T’kisha mujt me ta jep jetën
A po t’mjafton?

Kom gabu t’a kom thy zemrën
Se meriton
S’po du mo me t’pas larg vetit
A po m’kupton?

Po du shumë me ty
S’po di qa ke n’kry
Veç po du ti me mu kthy
Të jem prapë me ty
Të zgjohem me ty
Dhe një herë të jemi të dy [x2]

REF:
A po t’kujtohen Adventurat?
N’trupin tem kur flejshe Mi Vida
E tash shumë je ti ka m`mungon
Ti kisha kthy unë aventurat
E nëse ti mu m’don, mu m’don
Let me be your Mami Linda
Ti kisha kthy une aventurat
Ti thoje botes kjo eshte e imja
E nese ti mu m’don, mu m’don
Let me be your Mami Linda

Aferdita Elshani - Aventura

para sa kohe zemren ma more
ato ce deshte nga un i fitove
ater per ty isha ma e mira
kur ti plotsova njemi deshira(2x)

Ref: nese isha aventura jote,
mos i gezofsh tmirat e ksaj bote
se veprat tua sishin te mira,
paske pas 100 ftyra(2x)

nga ato ce kishim, ma asgje nuk mbeti
se ti i more te gjithat me veti,
tash dikujt tjeter po i premton
e mu pas dore me ke lon(2x)

Ref: nese isha avantura jote,
mos i gezofsh tmirat e ksaj bote
se veprat tua sishin te mira,
paske pas 100 ftyra(4x)

Wisin y Yandel - Aventura

From the album "Mas Flow"

Hey, llego Yandel
El de la aventura de aquella noche
Lo sabes bien
Que aunque lo niegues, tu me conoces
Acercate, acuerdate
Del hombre que te hizo suspirar
Te hizo reir, te hizo llorar

Y te puso a bellakiar
Tu cuerpo y mi cuerpo piden mas
Y te puso a bellakiar
Tu cuerpo y mi cuerpo piden mas

(Jajajajaja!)
Llego tu pistolero
Revolcastes el avispero
Dejame lamberte el trasero
Dale, hazme un hickey en el mollero
Si no me das un canto me voy pal Puntero
Pistolera, guerrera
Fiera, vaquera
Dejame fregarte la trastera
Vamos a hacerlo al lao' de la nevera
En la bañera, en la litera
Y en la escalera
Tu no eres una cualquiera
Pero hoy comportate
Como una ramera
Grita duro mi nombre
Que soy el hombre

Que te puso a bellakiar
Tu cuerpo y mi cuerpo piden mas
Que te puso a bellakiar
Tu cuerpo y mi cuerpo piden mas

(Mmm! Ah!)
Esta noche es inevitable
Yo quiero darte cable
Daga a tu cuerpo saludable
Pida por esa boca
Señorita hable
(Mmm! Ah!)
Indomable, te voy a azotar con el sable
Ataca flaca
Tu comes espinacas
Hazlo conmigo en la butaca
No tengas miedo
Yo no ando con el AK
Sientate conmigo en la hamaca
Fumemonos un tabaco
Chulita, acuerdate de mi matraco
Acuerdate del gato
Del bellaco

Que te puso a bellakiar
Tu cuerpo y mi cuerpo piden mas
Que te puso a bellakiar
Tu cuerpo y mi cuerpo piden mas

Looney Tunes!
"Mas Flow"!
Jejejejeje!
(Wisin y Yandel!)
Wisin y Yandel!
Eah, diantre!
Otra mas?
Nah!
Jejejejeje!
Looney!
Son cien mil copias, obligao'!
Yandel!
Con calma, pa' que no lloren!
Esto si es mas flow!
Looney...
Otro palo!

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Ronela Hajati:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë