Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nuk ka akoma asnjë votë

  • Mosha:
  • 70 Vjeç
BIOGRAFIA: Ronny Someck është një shkrimtar i huaj. Ronny Someck është një poet dhe autor izraelit, veprat e të cilit janë përkthyer në shumë gjuhë. Someck lindi në Bagdad dhe erdhi në Izrael si një fëmijë i ri. Ai studioi letërsi dhe filozofi hebreje në Universitetin e Tel Aviv dhe vizatim në Akninë e Arteve të Avniut. Ai ka punuar me bandat në rrugë, dhe aktualisht ligjëron letërsi dhe udhëheq seminare krijuese të shkrimit. Ai është në vendin e 120-të në listën Kaltër dhe Bardhë për zgjedhjet...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Mark Strand

Sergej Esenin

Gérard de Nerval

Xhorxh Gordon Bajroni

Rudyard Kipling

Artur Rembo

Oktavio Paz

Alain Borne

Ilias Foukis

Sharl Bodeler

Tags: Ronny Someck, Roni Somek


Komente mbi këtë artist