A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Rosela Gjylbegu - Lulebore


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  7

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

06/10/2010

2010-10-06T20:52:11

Tuj shetitun mal'e n'kodër
tuj prekë lulet gjithë me dorë.
Veç n'ni kopsht ma t'bukrin n'Shkodër
ty të gjeta luleborë.

Je e vogël por hirplot.
Ty t'kërkoj unë tash sa mot.
Tash sa mot unë ty t'kërkoj unë
n'gzim me ty jetën ta çoj.

Eja eja luleborë
unë me ty do t'thurr kurorë.

Pashë ma t'bukrën stinë pranvere
pashë ma t'bukrin dranofill.
Mos t'ia falësh kuj ti erën
se për mu' vetëm ke çilë.


Lyrics submited by NChords

Gm————-Cm
Tuj shetitur n’mal e n’koder,
D—————–Gm
tuj prek lulet t’gjith me dore,
Gm———————-Cm
vec n’nji kopsht ma t’bukurin n’Shkoder,
D————Gm
ty te gjeta lulebore.
G—–C—–D——G
Je e vogel por e plote,
Am—–C——–D——G
ty t’kerkoj un tash sa mot,
G——-C——-D—–G
tash sa mot un ty t’kerkoj,
Am—–C—-D——G
vi me ty jeten ta coj,
Gm——–Cm
Eja, eja lulebore,
D————Gm
se me ty do thur kunor.
Gm——–Cm
Eja, eja lulebore,
D————Gm
se me ty do thur kunor.
Gm—————-Cm
Pash ma t’bukren stine t’pranveres
D——————Gm
pash ma t’bukrin tranofil
Gm————-Cm
mos ja hap ti ma kujt deren,
D————Gm
se per mu vetem ke çil


more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019