A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Rosela Gjylbegu - Oh Moj Ti Me Sy Të Zi


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  10

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

05/10/2010

2010-10-05T19:37:01

Oh moj ti me sytë e zi,
që ke flokun porsi ar,
eja mesin të ta marr,
se po s'erdhe do të vi.

Oh moj ti me sytë e zi,
që ke buzën si qershi,
falma dorën e mos rri,
se po s'erdhe do të vi.

Oh moj ti me sytë e zi,
me vështrimet si rrufé,
falmi sytë moj që më sheh,
se po s'erdhe do të vi.

Oh moj ti me sytë e zi,
me ato lule rreth në brez,
m'jep një lule të mos vdes,
se po s'erdhe do të vi.

laj laj laj la la la la...


Lyrics submited by N
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019