Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rosela Gjylbegu - Shoqja Ime Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Ëndërrat përherë na ngrejnë ne lartë
Mbajnë brënda hovin rinor
Çelin ato në zemrën tonë
Plot këngë dhe dashuri

Në mes ditëve më hyre ti si një gaz
Në sytë e tu plot dritë
Shoh ditët që do t'vijnë

Në mes ditëve më hyre ti si një gaz
Me sytë e tu plot dritë
Shoh dashurinë

Ëndërrat përherë na ngrejnë ne lartë
Mbajnë brënda hovin rinor

Shoqja ime
Ti krijon e mbronë si unë
Jetën tonë
Ndaj të dua dhe më shumë

Me duar e ngrejmë ne lumturinë
Për fëmijët që do na vijnë
Gëzime të reja sjell çdo ditë
Mes tyre rrit dashurinë

Në mes ditëve më hyre ti si një gaz
Në sytë e tu plot dritë
Shoh ditët që do t'vijnë

Në mes ditëve më hyre ti si një gaz
Me sytë e tu plot dritë
Shoh dashurinë

Ëndërrat përherë na ngrejnë ne lartë
Mbajnë brënda hovin rinor

Shoqja ime
Ti krijon e mbronë si unë
Jetën tonë
Ndaj të dua dhe më shumë
(Shoh ditët që do t'vijnë)

Shoqja ime
Ti krijon e mbronë si unë
Jetën tonë
Ndaj të dua dhe më shumë


Ky tekst u dërgua nga Ersuel ÇalaRosela Gjylbegu
Publikimi: 12/07/2009
Muzika: Agim Krajka
Teksti: Përparim Xhixha
Emisioni: Historia Me ZhurmuesRosela Gjylbegu - Shoqja Ime
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shoqja Ime".
3. Video është e këngës "Shoqja Ime", por nuk këndohet nga Rosela Gjylbegu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rosela Gjylbegu:


Komente 0