Më mbaj mend (për 1 muaj)


Rovena Dilo - Ante I Tokes Time

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ante I Tokes Time".
3. Video është e këngës "Ante I Tokes Time", por nuk këndohet nga Rovena Dilo.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Rovena Dilo - Ante I Tokes Time  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

Muzika:

Ardit Gjebrea

Teksti:

Rovena Dilo

Muzika & Orkestrimi:

Alfred Kaçinari

Këngë e albumit:

"Ante"

Pjesëmarrëse në

Festivali i 39-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

01/12/2000

2000-11-30T23:00:00+00:00Mjaft, se pash më pash
I rashe botes qark
Une, vetem me veten
Shtegtar i ngrate
Bota me josh si magji
Por dua te kthej nga vij.

Se, shpesh e me shpesh
Ndjej qe malli më mbyt
Se, dua pak ajer
Te mbushem me fryme
Çdo nate ne gjumë shoh shtepine
Ne pragun e saj
çlodh trupin tim

Ante i tokes sime
Atdhe, te prek dhe nje perendi
Po tek ti kam rrenjet
Po deshe ti do rilind per ty, Ante

Ante i tokes time
Atdhe të prek dhe nje perendi
Po tek ti kam rrenjet
Rrenjet tek ti
Kur te shoh rilind, Ante

Se, shpesh e me shpesh
Ndjej qe malli më mbyt
Se, dua pak ajer
Te mbushem me fryme
Çdo nate ne gjumë shoh shtepine
Ne pragun e saj
çlodh trupin tim

Ante i tokes time
Atdhe të prek dhe nje perendi
Po tek ti kam rrenjet
Rrenjet tek ti
Kur te shoh rilind, Ante

Ante i tokes time
Atdhe të prek dhe nje perendi
Po tek ti kam rrenjet
Rrenjet tek ti
Kur te shoh rilind, Ante

20

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Rovena Dilo:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet