Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rovena Dilo - Më Dhe Dritë Nga Syri Yt Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  19

Kalteron ky qielli yne
I qeshur vendi me lastare e gjeth
Eshte mbushur plot me fllad edhe me ere
Ti erdhe moj pranvere

Moj pranvere e vendit tim
E rrite shtatin dhe mendimin tone
E bukur erdhe ti edhe nje here
mes njerezve o pranvere

Ti me dhe gjak nga gjaku yt te jetoj,
Ti me dhe ze nga zeri yt te kendoj,
Ti me dhe drite nga syri yt te shikoj,
Ndaj gjer ne shekuj te dashuroj

Gjer ne qiell te jehoje
Gjithe bota kengen ta degjoje
Sa e lumtur jam une qe jetoj
Ne kete pranvere

Gjer ne qiell te jehoje
Gjithe bota kengen ta degjoje
Se e lumtur jam une qe jetoj
Ne kete pranvere

Kalteron ky qielli yne
I qeshur vendi me lastare e gjeth
Eshte mbushur plot me fllad edhe me ere
Ti erdhe moj pranvere

Ti me dhe gjak nga gjaku yt te jetoj
Ti me dhe ze nga zeri yt te kendoj
Ti me dhe drite nga syri yt te shikoj
Ndaj gjer ne shekuj te dashuroj

Gjer ne qiell te jehoje
Gjithe bota kengen ta degjoje
Sa e lumtur jam une qe jetoj
Ne kete pranvere

Gjer ne qiell te jehoje
Gjithe bota kengen ta degjoje
Se e lumtur jam une qe jetoj
Ne kete pranvere

Gjer ne qiell te jehoje
Gjithe bota kengen time ta degjoje
E lumtur jam une qe jetoj
Ne kete pranvere


Ky tekst u dërgua nga Colemiar

Rovena Dilo - Më Dhe Dritë Nga Syri Yt
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Më Dhe Dritë Nga Syri Yt".
3. Video është e këngës "Më Dhe Dritë Nga Syri Yt", por nuk këndohet nga Rovena Dilo.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rovena Dilo:


Komente 0