A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Rovena Dilo - Mimoza E Dashurise


Choose star rating

Rating:  1 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2004

2004-12-01T00:00:00

Song from the album:

"100 Këngët E Shekullit Vol. 5"

Song from the album:

"100 Këngët E Shekullit Vol. 4"

Song from the album:

"Dorezohem"


Si nje tuf' pellumbash radhe-radhe
Krahet shtrin debor' e par'
Ret' i falen tokes bardhesi
Zjarr ne zemer me dhe ti.

Ku ta gjej mimozen valle, ku ta gjej?
Ajo cel vecse njehere.
Ne lulzim te saj u njohem ne
Une dy fjale e ti ne sy me pe.

Fole ti dhe zogjte, kengen e lan'
Zemra zemren ndieu pran'
Gishtat neper floke e dielli ne re
Rritu dashuri e re!

Lulezo mimoz' e cel ti ne cdo stine!
Me aromen tende rritem dashurine.

Ka cdo njeri ne jet' nje enderr te vertete
S'e vyshkin vitet, lulzon dhe rritet
Mbetet gjithmon' e re.

Ka cdo njeri ne jet' nje enderr te vertete
S'e vyshkin vitet, lulzon dhe rritet
Mbetet gjithmon' e re.

2x


Lyrics submited by  durim   henri277
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019