Më mbaj mend (për 1 muaj)


Rovena Dilo - Rrefimi

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rrefimi".
3. Video është e këngës "Rrefimi", por nuk këndohet nga Rovena Dilo.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Rovena Dilo - Rrefimi  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Muzika:

Armend Rexhepagiqi

Teksti:

Aida Baraku

Orkestrimi:

Darko Dimitrov

Video Produksioni:

Supersonic

Pjesëmarrëse në

Festivali i 46-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

14/12/2007

2007-12-13T23:00:00+00:00Hera e pare jam tek ti
Dua falje te kerkoj ne vend te tij - atij
se me deshi pa mas me gjith qenjen e tij, atij
esht mekati i tij

Hera e pare jam tek ti
une pa te nuk di te ha as te pi
gjunjt mi ngrohu duart puthi, si uj ne shkretir me ruajti
si te ec, si te flas ai me mesoi edhe te therras
tempull dashurie eshte ai
ky esht mekati i tij

..
Ref.
A ka a a a ka 300 dite a ka a a
edhe ky vit
se nuk jetova
veq thinja numerova
a ka a ka aka ne kete bote a ka zot
nese ka
ku mbet drejtsia pse me nuk jam e tija sjam e tija

Njerez te çuditshem ka
nuk e di pse veshtire e kane te qajn
Ket rrefimi e mbusha vaj si mbi ditet te qaj
Nuk esht me moar i nje dashurie eshte detaj
ishte nje shumekateshe qe besa mbeti veq perdhesa
..
Ref.
A ka aa a ka 300 dite a ka
edhe ky vit
sdi pse nuk jetova
veq thinja e brenga numerova
a ka a ka aka ne kte bote a ka aka aka zot
nese ka
ku mbet drejtsia pse me nuk jam e tija sjam e tija

Se me deshi pa mase
me gjith qenjen e tij e tij
eshte mekati i tij

A ka, a ka, a ka 300 dite
a ka a ka edhe ky vit
sdi pse nuk jetova
veq thinja t'reja numerova

po ku mbeti drejtesia
pse une me nuk jam e tija
sjam e tija
sjame tija


Ky tekst u dërgua nga Festbardha2

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Rovena Dilo:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet