A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Rovena Dilo - Njemije Zemra


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

18/12/2003

2003-12-18T00:00:00

Music:

Endri Sina

Lyrics:

Pandi Laço

Participating in

Festivali i 42-të në RTSH


Mbi krye u rri qielli
Jane femije
Por si sheh dot dielli
Presin me muaj
Presin me dite
Dites I tremben
I qeton nata

E qeshura e fundit
E mbetur jashte portes
Pas muresh te ftohta
Larguar prej botes

Veshtrojne jashte dritares
Me syte kureshtare
Kjo arme e mallkuar
Qetesine ua ka marre

Imagjinojne
Fantazojne
E krijojne
Nje tjeter qytet
Ku Njemije endrrat
E njemije zemrave
Kthehen
Ne realitet

E besojne
Ne besen
Qe sdine se ku ka mbetur
Me shpirt kendojne
Deshiren e Heshtur

Ref
Eja Liria ime
Me bej zog te fluturoj
Me jep krahe e me jep jete
Ditet me presin
E ardhmja troket

Mbi krye u rri qielli
Kerkojne ti ngrohe
Dhe me fort dielli
Keto njemije zemra
Te njemije endrrave
Duan te kene
Nje refren


more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019