Më mbaj mend (për 1 muaj)


Rovena Dilo - Pertej Kohes

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pertej Kohes".
3. Video është e këngës "Pertej Kohes", por nuk këndohet nga Rovena Dilo.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Rovena Dilo - Pertej Kohes  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Këngë e albumit:

"Hitet E Veres"

Pjesëmarrëse në

Festivali i 48-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

24/12/2009

2009-12-23T23:00:00+00:00Më merr ku shkon
më merr me vete
Ku të shkel këmba
ku të gjen ëndrra.
Përtej kohë dhe hapsirës
Tej të keqes e të mirës.
Çfarë shpejtësie,ndjej që bie,
Ngrihem prap që pas teje të jem!

Me ty në fund të botës
do vija dhe ta dija
që nuk ka më kthim
që ti je caku im.
Se ti je dashuria
Se ti je e vetmja dashuri

Me ty në fund të botës
do vija dhe ta dija
që nuk ka më kthim
që ti je caku im.
Se ti je dashuria
Se ti je e vetmja dashuri
që unë kam!

Më merr ku shkon
Më merr me vete
Në gjumë pa ëndrra
Ku s'rreh as zemra
Përtej kohës dhe hapsirës
Tej të keqes e të mirës
Midis qiellit edhe tokës
Ti horizont më buzëqesh...

Me ty në fund të botës
do vija dhe ta dija
që nuk ka më kthim
që ti je caku im.
Se ti je dashuria
Se ti je e vetmja dashuri

Me ty në fund të botës
do vija dhe ta dija
që nuk ka më kthim
që ti je caku im.
Se ti je dashuria
Se ti je e vetmja dashuri
që unë kam!

do vija dhe ta dija
qe nuk ka me kthim,
qe ti je caku im
se ti je dashuria,
Se ti je e vetmja dashuri
që unë kam!


Ky tekst u dërgua nga Nedima Aliu
Më Shumë Këngë Nga Rovena Dilo:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet